Nowi zawodnicy w UKS

Dziś długo oczekiwany start rundy wiosennej sezonu 2014/2015. W naszym zespole mamy kilka nowych twarzy.

Przede wszystkim do zespołu wraca Artur Grądzki, który w rundzie wiosennej grał w drużynie Ceramiki Hadykówka i będzie nam pomagał na ile czas mu pozwoli. Zupełnie nowi zawodnicy to Hubert Rębisz i Szymon Łapa, wypożyczeni z Korony Majdan Królewski. Hubert przygotowywał się z nami do rundy wiosennej, natomiast Szymon został wypożyczony w tzw. ostatniej chwili. Niemniej liczymy bardzo na obydwóch graczy.

Do zespołu wraca także Witold Wrona. który rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w Stali Nowa Dęba oraz bramkarz Mateusz Cierczek, który powrócił z zagranicy. Wszystkim nowym - starym zawodnikom życzymy samych sukcesów!

Jedynym zaś osłabieniem w stosunku do poprzedniej rundy jest Mateusz Zięba, który wyjechał z Polski.

Korzystając z okazji chciałbym napisać kilka zdań o sprawach organizacyjnych. W przerwie między rozgrywkami popracowaliśmy trochę nad naszym boiskiem i tym, co wokół niego. Dzięki pracy kilku osób udało nam się zamontować szlaban przy wjeździe, wymienić ławki, przygotować płytę boiska oraz posprzątać teren stadionu. W pracach tych uczestniczyli: Lucjan Babula, Lesław Marut, Artur Sudoł, Roman Łakomy, Alfred Serafin, Kamil Rzeszutek i Kamil Babula.

Chciałbym tylko uświadomić niektórym, że działanie w UKS ma charakter społeczny i w niektórych przypadkach poza pracą działacze dokładają jeszcze kilka swoich groszy. Dziękuję naszym sponsorom, tj. Józef Dzik, Wiesław Suszek i Wiktor Kosiorowski za okazaną pomoc.

Może i mamy mało w naszym klubie, nie mamy zbyt dobrych warunków, ale to, że startujemy w rozgrywkach i jakoś to wszystko się kręci wymaga dużej pracy kilku osób, którzy poświęcają swój czas Błękitnym kosztem swojego prywatnego czasu. Zarządzanie to także masa obowiązków biurokratycznych i organizacyjno- porządkowych.Fajnie byłoby gdyby czasem ktoś więcej pomógł, bo pomimo próśb wczoraj do prac porządkowych pojawił się tylko Cheetos (Kamil Rzeszutek). Najłatwiej jednak jest narzekać, że tego czy tamtego nie ma albo ten czy tamten źle coś zrobił. O coniedzielne składki nie proszę, wystarczy jak więcej osób pomoże i przestanie psioczyć na tych, co coś robią. :)

"W sposób szczególniejszy" :) chciałbym podziękować mojemu bratu Kamilowi, który już od kilku lat wykonuje czarną, niedostrzegalną dla innych pracę. Poświęca dużo swojego czasu, by nasz stadion wyglądał jakoś przyzwoicie, na ile to możliwe. Nie jest formalnie członkiem Zarządu de facto tylko dlatego, żeby nie robić zagęszczenia nazwiska w składzie. Natomiast niewątpliwie jest naszym bardzo cennym działaczem.

Na koniec chciałbym życzyć wszystkim osobom związanym z klubem, żeby ta runda była lepsza od poprzedniej oraz żeby Błękitni cały czas szli do przodu! Powodzenia!